Nejčastěji kladené otázky

Co Vás při pedikúře v mé ordinaci čeká?
Nejprve Vám nabídnu čaj nebo kávu a posadím Vás do polohovatelného křesla. Krátce si popovídáme, co Vás trápí, a zhodnotíme aktuální stav Vašich nohou. Před ošetřením nohy opláchnu a aplikuji na Vaše nohy dezinfekční sprej. Pak Vám ostříhám a vytvaruji nehty (snížím, vyhladím apod.). Dále odstraním otlaky na prstech a chodidlech, případně ošetřím praskliny a kuří oka. Ošetřím nehtovou ploténku speciálním olejem. Na závěr Vám vydezinfikuji nohy a aplikuji pěstící balzám. Vždy Vám doporučím i následnou péči. (Popis odpovídá základnímu ošetření).

Proč jít na luxusní pedikúru a ne jen na základní?
Při luxusní pedikúře používám čistě přírodní kosmetiku, která je při ošetření klienta míchána na místě dle jeho aktuálních potřeb. Provedu peeling, masku a případně detoxikaci, masáž. Nejde tedy jen o odstranění otlaků a úpravu nehtů, ale o celkovou péči a vyživení nehtů a kůže. A navíc si dopřejete jedinečný zážitek.

plosky nohy
Bude Vás pedikúra bolet?
Ne. Výhodou přístrojové pedikúry je, že nedochází k porušení integrity kůže. Používají se rotační brusné nástroje, které Vás nemohou říznout.

Ostýchám se jít na pedikúru, protože mám dojem, že mé nohy jsou v hrozném stavu
Vůbec se nemusíte ostýchat, na pedikúru jdete proto, abych Vám pomohla zlepšit stav Vašich nohou a doporučila, jak se o ně následně starat.

Ostýchám se jít na pedikúru, protože mám dojem, že jsou mi cítit nohy
Vůbec se nemusíte ostýchat, každému klientovi na začátku ošetření opláchnu nohy a aplikuji na nohu dezinfekční sprej a doporučím jak se následně o nohy starat.

Mám si nějak nohy před návštěvou pedikúry ošetřit sama/sám?
Ne. V den návštěvy pedikérky si nohy nemažte krémem. Není nutné si těsně před návštěvou stříhat nehty. (Před návštěvou kadeřníka si vlasy také nestříháte.)


Jak často bych měl chodit na pedikúru?
Návštěva pedikéra se doporučuje každých 4 až 6 týdnů především diabetikům. (Diabetik si má nohy kontrolovat denně). Ostatní, pokud se ve spolupráci s pedikérem o nohy dobře starají, uvidí výsledky již po dvou až třech ošetřeních.

Jaké je riziko, že během ošetření dojde k přenosu mykóz?
Nulové. Během ošetření používám dezinfekční sprej. Veškeré kleště, sondy a rotační nástroje používané během ošetření jsou sterilní. Místnost, křeslo a veškeré plochy jsou denně dezinfikovány.